Na co zbieramy?

zajęcia w kombinezonie AdeliNaszym marzeniem jest wyjazd na turnus rehabilitacyjny do Euromedu w Mielnie, którego koszt wynosi ok.13 tyś. złotych.

28 dniowy turnus rehabilitacji obejmuje zajęcia terapeutyczne 6 dni w tygodniu,  niedziela jest dniem odpoczynku]  4-5 godzin dziennie.  Zajęcia w kombinezonie Adeli- 90-120 minut dziennie [ długość terapii zależy od zaleceń lekarza bądź terapeutów, biorąc pod uwagę stan pacjenta, diagnozę, itp.]

www.euromed.pl

 

Kacper w NF-Walker podczas rehabilitacjiZbieramy też na urządzenie pionizujące do nauki chodu NF-Wallker, w którym synek samodzielnie się porusza,a jego koszt to ok. 30 tyś. złotych.

NF-Walker umożliwia dzieciom nie tylko poruszanie się, lecz stwarza również warunki do stania, chodzenia, począwszy od małych ruchów stóp i nóg, aż do samodzielnego chodzenia. Dzieci mogą nad tym samodzielnie pracować, a wraz z rozwojem stają się coraz bardziej aktywne. (Tekst pochodzi ze strony www.eo-function.pl)

www.eo-funktion.pl

 

Pływanie z delfinamiBardzo chcielibyśmy spotkać się również z delfinami, bo to niezwykła terapia dla chorych dzieci i bardzo potrzebna.

Delfinoterapia jest wyjątkową formą terapii z  wielu powodów, min. ćwiczenia w wodzie relaksują, odprężają i wyciszają, przyspieszają rehabilitację ruchową. 

www.dolphinassistedtherapy.com

 

Kimba SpringKacperek wyrósł już ze starego wózka. Konieczne jest zakupienie nowego, dostosowanego do jego potrzeb.

Idealnym dla Kacperka wózkiem jest Kimba Spring Całkowity koszt zakupu to ok 12000 zł.

http://www.ottobock.pl/ http://www.ottobock.com/